תוכנה לניהול פרויקטים ומשימות

תוכנה לניהול פרויקטים ומשימות – איך היא עוזרת לניהול הפרויקט?

כאמור, ניהול פרויקט היא משימה שנוגעת בשלל היבטים, וכל היבט מחייב ירידה לפרטים הקטנים ביותר לתיאום ועמידה בלוחות זמנים. 

מעקב אחר ביצוע המשימות יכולה להיות המשימה המאתגרת ביותר, ובדיוק בנקודה זו בנארית נכנס לתמונה.

באמצעות תוכנה לניהול פרויקטים בבנייה או לכל פרויקט אחר לצורך העניין, ניתן להפיק את מקסימום הערך מטכנולוגיית המחשוב, טכנולוגיה שמתעדת, זוכרת, ומאפשרת מעקב והישארות עם האצבע על הדופק תחת כל כמות של נתונים, בכל היקף ובכל מידה של עומס. 

תוכנת ניהול פרויקטים או מערכת ניהול פרויקטים בשמה האחר, מספקת לנו מענה בכל האלמנטים הבאים:

בקרת חשבונות – בקרה מלאה על המשאבים הכספיים, התשומות, החשבונות, העלויות, ההכנסות, הרווחיות ותזרים המזומנים. מאפשרת לקבל תמונת תקציב מלאה ולהבין בכל רגע נתון עד כמה אנחנו עומדים ביעדים הכספיים ואם ישנם ליקויים, מהם וכיצד ניתן להסדיר אותם.

ניהול משאבים – כמה כסף השקעתם עד כה? מהם היקפי הרכש שביצעתם עד כה? כמה שילמתם על התשומות השונות? כמה מלאי עומד לרשותכם? מהי מצבת כוח האדם העומד לרשות הפרויקט בכל רגע נתון? כל אלה, לרבות בקרה ושליטה בכלל המשאבים המוקצים לפרויקט, ניתנים לניהול יעיל באמצעותמערכת לניהול פרויקטים.

תקציב ביצוע – מהו התקציב הכולל? מהו התקציב המנוצל? איך הוא מנוצל? האם עומדים ביעדים? האם ישנן טעויות תכנון שמשפיעות על התקציב ואיך? מהם הלקחים שניתן להפיק בזמן אמת בכדי לשפר את תמונת התקציב? כל אלה מקבלים מענה במסגרת תוכנה לניהול פרויקטים.

חוזים וחשבונות – מערכת שמאפשרת הגדרת נתוני החוזה המדויקים בכל פרויקט לצורך דרישת התשלום והחשבונות המתבססים עליהם מצד אחד ועל חשבונות הקבלנים מצד שני. במערכת חוזים וחשבונות יש לקבל מענה לנתוני העיכבון, ההתייקרויות, המקדמות והטיפול בסעיפים חריגים. מערכת החוזים והחשבונות תספק לכם נתונים לגבי ההסכמים הכספיים שלכם והיכן אתם עומדים ביחס למה שסוכם. פונקציית חוזים וחשבונות של תוכנת ניהול פרויקטים מספקת לכם פלטפורמה לניהול יעיל של כלל ההסכמים והחשבונות המעורבים בפרויקט בלי לפספס כלום.

מעבר לכל אלה, אפליקציה לניהול פרויקטים מספקת לכם מענה גם לנושאי תמחיר, ניהול קבלני משנה, כתב כמויות, קטלוגים, מסמכים, יומני עבודה דיגיטליים, חישוב כמויות ועפר ובעצם מספקת לכם את היכולת לשלוט בפרטים הקטנים ביותר של כל ההיבטים מהם מורכב הפרויקט.

עד כמה המערכת שלנו יכולה להשפיע על הפרויקט?

בכל הקשור לתחום של ניהול פרויקטים תוכנה ייעודית היא הגורם שיכול לעשות את ההבדל בין הצלחה לכישלון, בין התנהלות חלקה וזורמת של הפרויקט ובין פרויקט מלא עיכובים, מכשולים והוצאות בלתי צפויות. בסופו של דבר, מרגע שיצא הפרויקט לדרך הופכות הבקרה והשליטה לרכיבי המפתח להצלחת הפרויקט. 

תכנית הפרויקט מבטיחה את הצלחתו בתנאים הטובים ביותר, וכעת רק צריך לוודא שהפרויקט מתנהל על פי התכנית כדי שהצלחה זו תבוא לידי ביטוי במלואה בפועל. בדיוק למטרה זו נדרשת מערכת ניהול פרויקטים.

איך למצוא את התוכנה המתאימה?

ככלל, בתחום של ניהול פרויקטים תוכלו למצוא תוכנות גנריות שאותן ניתן להתאים לכל סוג של פרויקט, וכן תוכנות ייעודיות המיועדות לתת מענה לפרויקטים בענפים ספציפיים. כך למשל, תוכלו למצוא מערכת עבור ניהול פרויקטי תוכנה או מערכת עבור ניהול פרויקטי בנייה. 

מה שחשוב הוא לבחון את התוכנה אל מול הצרכים שלכם ואם צריך אז גם יועץ מקצועי, שילווה אתכם ויציג בפניכם את כלל האפשרויות תוך הנחת הקווים המנחים לבחירת התוכנה המתאימה ביותר.

בית תוכנה בנארית מתמחה בבנייה של מערכות מתקדמות לניהול פרויקטים ובכלל זה תוכנות מחשב, רכיבים ניידים בצורת אפליקציה למכשירים ניידים ועוד.

באתר האינטרנט של בנארית תוכלו למצוא מידע נוסף אודות התוכנות שאנו מציעים וכן תוכלו להתקשר אלינו לטלפון 04-9884344 ולקבל תשובות לכל השאלות שמטרידות אתכם בנושא.

עוד מאמרים מקצועיים

12/5/2024

מעכשיו אפשר להעתיק בקלות סעיפים מכל מחירון אינטרנטי ישירות אל כתב כמויות בבנארית

פתרון סטנדרט ליזמים ומנהלי פרויקטים
דילוג לתוכן